Bendra informacija

Projekto veiklų vykdymas Vokietijoje

VšĮ „Vilties žiedas“ kartu su nevyriausybine organizacija „HRM Akademy Germany GmbH“, įgyvendina projektą „Dvišalės kvalifikacijos ir kompetencijų programos rengimo ir kvalifikacijos kėlimo instruktoriams, taip pat instruktoriams, siekiant įgyti kvalifikacijos tobulinimo įmonėje kvalifikacijos kėlimo srityje, sukūrimas „Sertifikuoto profesijos mokytojo“ pagrindu“.

Siekiant įgyvendinti visas projekte numatytas veiklas, Gegužės 4-8 dienomis, VšĮ „Vilties žiedas“ specialistų komanda lankėsi Vokietijoje. Tomis dienomis, kartu su projekto partneriu Ralf Zimmerbeutel, įgyvendinome vieną iš projekto veiklų –  Seminarai ir kursai Vokietijoje. Jų metu dalinomės patirtimi, sprendėme sudėtingas situacijas, kylančias profesijos mokytojų darbe. Taip pat turėjome seminarą su ponia Barbara Zimmer-Walbroehl. Jos profesionalumas ir žinios leido labiau įsiklausyti į save, pajusti ką išgyvename dirbdami ir teikdami paslaugas neįgaliesiams, atskirti kur yra mūsų, kaip specialistų, problema, o kur yra kliento problema.

Dalindamiesi savo darbo specifika ir dažniausiomis situacijomis darbe, kartu su partneriu Ralf Zimmerbeutel ieškojome kūrybiškų ir inovatyvių būdų, kaip pagerinti savo darbo kokybę naujais instrumentais.

Kelionės metu taip pat turėjome galimybę pamatyti kaip paslaugos neįgaliesiams teikiamos Vokietijoje. Aplankėme du centrus– Lebenshilfe Kreis Viersen ir Heilpädagogisches Zentrum (HPZ) Krefeld.

Lebenshilfe Kreis Viersen – savipagalbos asociacija, kuri nuo 1967 metų rūpinasi žmonių su proto negalia gerove. Pagrindinis Lebenshilfe tikslas – sukurti geresnes gyvenimo sąlygas žmonėms su intelekto negalia ir jų šeimoms bei siekti integracijos į gyvenimą ir visuomenę. Lankėmes viename iš asociacijos centrų Brüggen miestelyje, susipažinome su jų veikla, bei taikomais darbo metodais.

Heilpädagogisches Zentrum (HPZ) Krefeld–  pirmosios neįgaliųjų dirbtuvės, įkurtos 1973 m. Nuo tada HPZ  nuolat plėtė savo veiklą ir įkūrė dirbtuves devyniose vietose Vokietijoje. Įmonės pagrindinis tikslas-  neįgalių ar psichikos sutrikimų turinčių žmonių profesinė ir socialinė integracija. Dirbtuvėse gali dalyvauti visi žmonės, kurie dėl negalios negali būti įsidarbinti bendrojoje darbo rinkoje. Kiekvienas asmuo apmokomas, pagal jo gebėjimus parenkama darbo pozicija.

Džiaugiamės galimybe dalyvauti Erasmus+ projekte, susipažinti su kitos šalies kultūra, darbo specifika bei gilinti savo, kaip specialistų, žinias.

 

Nuorodos susipažinimui:

https://www.hpz-krefeld-viersen.de/

https:// www.lebenshilfe-viersen.de/

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.