Uncategorized

Projektas „Psichologinė pagalba vyrams“

Vis dažniau kalbama apie vienodas socialinių paslaugų prieinamumo galimybes Lietuvoje, tiek moterims, tiek vyrams. Tačiau pagalbos orientuotos į vyrus vis dar trūksta. Vyrai, kaip ir moterys, kenčia nuo prastos emocinės sveikatos, susiduria su begale sunkumų, tokių kaip darbo netekimas, skyrybos, smurtas, artimo žmogaus netektis, alkoholio vartojimas. Dažnu atveju, krizėje atsidūrusiam vyrui, nėra kaip prašyti pagalbos, apima gėdos jausmas, kad tai “nevyriška”, dėl visuomenėje vyraujančių stereotipų. Tačiau laiku nesikreipus pagalbos, problemos gilėja ir situacija nesisprendžia. Siekiant spręsti šias problemas VšĮ „Vilties žiedas“ nuo 2024 m. kovo 5 d. vykdo projektą „Psichologinė pagalba vyrams“.

Šio projekto tikslas – teikti emocinę paramą ir kompleksines konsultacines paslaugas nuotolinio bendravimo priemonėmis vyrams, esantiems sudėtingose psichologinėse situacijoje.

Labai svarbu, kad sudėtingose gyvenimo situacijose atsidūrusiems vyrams, būtų sudarytos galimybės gauti nemokamą, kokybišką ir efektyvią konsultacinę pagalbą, susisiekiant su patyrusiais ir apmokytais specialistais telefonu ar kitomis nuotolinio bendravimo priemonėmis. Laiku suteikta pagalba gali užkirsti kelią didesnėms problemos.

Projekto metu veiks nemokama pagalbos linija, į kurią paskambinę vyrai galės gauti pirminę emocinę pagalbą. Taip pat bus galimybė registruotis konsultacijoms pas psichologą bei teisininką. Visos paslaugos teikiamos nemokamai.

Nemokama emocinė parama teikiama telefonu 8 800 10112 , 861233000 (skambinant iš užsienio) darbo dienomis 16:00-20:00.

Nemokamos psichologo ir teisininko konsultacijoms yra būtina išankstinė registracija telefonu  861194228

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Projektas vyks iki šių metų gruodžio 31 d. Finansavimui skirta suma –58,491.00 Eur